۴ پرایاریتی در سال ۹۹

نمی دانم !!!

نمی دانم کجا خواندم که طوری زندگی کنید که گویی همه شما را می بینند.

من با خودافشایی هم آشنا هستم و اینجا می خواهم به عمد اهدافم را بنویسم.

فریاد زدن آنچه که واقعا هستیم و دوست داریم باشیم نباید خحالت آور باشد. اصلا همین خجالت آور بودن می تواند به ما کمک کند که خودمان را تغییر دهیم. و این تغییرباید در جهتی باشد که دیگر خجالت نداشته باشیم و چه بسی که باعث تامل دیگران شویم.

این من هستم و این هم اهدافم یا ۴ اولویت اول زندگی ام درسال ۹۹ :

اولویت یعنی اینکه در صورت ماندن در دوراهی انتخاب، اولویت های پایین تر فدای شماره های بالاتر می شوند. اولویت های زیر بیشترین زمان من را به خودشان اختصاص می دهند.

۱- کاهش زمان مصرفی برای کسب درآمد

اولویت اول من پول وکسب و کار است. پس در سال ۹۹ همواره اولویت اول را مد نظر خواهم داشت و ممکن است این اولویت تا چند سال در صدر جدول فعالیت هایم باشد. آنچه که دوست دارم در چند سال آینده اتفاق بیافتد ، کاهش زمان مصرفی برای کسب درآمد است. بعبارتی هوشمند شدن روش کسب درآمد. این اولویت در اولویت‌های بعدی نیز جاری است.

۲-کسب درآمد از حوزه رشته تحصیلی

بلی. باز هم پول. شاید تا قبل از نوشتن این پست از وبلاگ اینگونه ذهنم منسجم نبود. و یک نگرانی در ذهنم وجود داشت که مبادا دارم پراکنده کاری می کنم و تمرکز ندارم و دارم دچار Brand Dilution می شوم. اما متوجه شدم که می توانم طوری برنامه ریزی کنم که اولویت های اول تا پنجم ام خود با هم دوست باشند و انجام یکی دیگری را نیز تکمیل و در راستای آن باشد. بنابراین در ۸ ساعت کار کارمندی روزانه ام در سال ۹۹ نیز به فکر هوشمند کردن شیوه درآمد زایی ام در بلند مدت خواهم بود. اخیرا سایت Flywell.ir را راه اندازی کرده ام و در پیگیر اهدافم خواهم بود.

۳- موسیقی و کسب درآمد

بیش از ۱۰ سال است که در حوزه موسیقی و نوازندگی سنتور فعالیت داشته ام و بدون شک از زیباترین لحظات زندگی ام که از آن لذت برده ام موسیقی و فعالیت های مربوط به آن بوده است. هدی که در بلند مدت دارم ، پیگیری سایت تونستان وانتقال تجربیاتم در آن است و می توانم بگویم ادامه حیات فعالیت موسیقیایی ام در سایت تونستان خواهد بود.

تا امروز از موسیقی لذت برده ام و کسب درآمد هم از آن داشته ام . اما آنچه که مد نظر دارم، تبدیل موسیقی (بدون توجه به درآمد) به اولویت اول زندگی ام در بلند مدت است.

می دانم اگر در اولویت اول و دوم به طور هوشمندانه فعالیت داشته باشم ، می توانم به این هدف دست پیدا کنم.

۴- رشد فردی

واقعا دارم حس میکنم که نوشتن یک معجزه در زندگی من بوده است.

الان که دارم شماره ۴ از اولویت های زندگی ام رامی نویسم متوجه شدم که برای انجام بهتر موارد ۱ و ۲ و ۳ ناگزیر از این هستم که مورد ۴ را به موازات آنها انجام دهم.

به عبارتی شاید معنای اولویت آن از بین برود و این موضوع را در حین نوشتن متوجه شدم. در هر صورت برای رشد فردی و مهارت‌ها موارد زیر را مد نظر دارم.

مطالعه در زمینه تخصصی ۱و ۲و ۳: من در ساعت ۷ صبح تا ۱۴ که در شرکت مشغول به کار هستم مدام در حال یادگیری و نوشتن و برقراری ارتباط با متخصصان رشته خودم هستم و می توانم آن را نوعی تلاش برای یادگیری به حساب بیاورم.

مقالات زیادی را در سایت هایSkybrary و EASA و دیگر سایت های هوانوردی مطالعه می کنم .

در حوزه ی ۳ نیز بعد از رسیدن به خانه بعد از مقداری استراحت از ساعت ۱۷ ت ۲۴ مشغول مطالعه و یادگیری هستم.

مطالعه کتاب هایی که می خوانم و خوانده ام نیز بخشی از تلاش من برای ، بر هم زدن وضعیت موجود فکری و بهتر کردن رنگ و بوی موجود در افکارم می باشد.

ورزش -من برای ورزش در سال ۹۹ ، کوهنوردی و پیاده روی را انتخاب کرده ام و گزارش هایی از آن خواهم نوشت.

نوشتن موارد فوق حس خوبی برای من داشت و توانستم یک برون ریزی ذهنی انجام دهم و احساس می کنم بعد از این نوشته ، راحت تر مسیر کاری و زندگی را در سال ۹۹ طی خواهم کرد.

موارد دیگری نیز نظیر :

  • خانواده ،
  • روابط احساسی و عاطفی و دوستانه

نیز در زندگی من وجود دارد . اما دیدم که نوشتن در مورد آنها در این نوشته جایی ندارد.

ولی در حد یک اشاره کوچک می توانم بگویم که خوب انجام دادن موارد فوق این موارد را نیز تامین خواهد نمود.

گزارش اول شهریور ۹۹:

مورد اول : تمنا کرده ام 🙂 و سئو یاد گرفته ام

مورد دوم : در مرحله تحلیل نحوه کار QAR هستم و مذاکرات اولیه با آقای حنفیان صورت گرفته است

مورد سوم : تمرین های منظم موسیقی- شرکت در کنسرت هنرجویی

مورد چهارم : کتاب کوی دوم –

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *