گزارش به خودم

مقدمه

در زمان یادگیری سئو با امین آرامش عزیز در قالب یک دوره کارآموزش هفته یک اتفاق جالب برای من افتاد. من به دلایل زیاد بودن کارهای خودم و شرکت و موسیقی و مواردی از این قبیل, به مدت سه چهار روز آن طور که باید نتوانستم برای یادگیری سئو و انجام تمریناتم وقت بگذارم .

اتفاق خوب این بود که امین آرامش عزیز در پیامی به من گفت که هر شب گزارش به من بده که چه کرده ای… بعد از آن انگار انرژی گرفتم و رودربایستی و مواردی از این قبیل باعث شد دیگر کاری را به تعویق نیاندازم و میزان عملکردم خیلی بهترشد.

تصمیم بر گزارش دادن به خودم.

بعد ازاین ماجرا تصمیم گرفتم به خودم و هر شب گزارش بدهم.

چیزی در پس ذهنم می گوید ما زمانی از خود نیز خجالت می کشیده ایم

زمانی در برابر خود نیز احساس رودربایستی داشته ایم.

اما چند باری بعد از به تعویق انداخت کارها یا هر کار بدی که شرمندگی در برابر روحمان را انگیخته , تحمل کردیه ایم و به تدریج این خجالت و شرمندگی در برابر خودمان کمرنک تر و کمرنگ تر شده تا به طور کامل رنگ باخته و دیگر به جایی رسیده ایم که حسابی از خودمان نمیبریم.

اما همین که امروز (فارق از اینکه چه عددی را به سن ما نسبت می دهند) این موضوع را فهمیده ایم خود کافی است . سعی و تمرین کنیم و خود را گرامی بداریم .

راه حل خلاقانه:

در درون خود دو نفرخیالی را تشکیل بدهیم که یکی مدیر باشد و یکی هم زیر دست. بترتیب سعی کنیم بهترین نقش ها را برای هر کدام بازی کنیم.

مدیر:

دلسوزاست.

سخت گیراست اما انقدر ها هم بی رحم نیست.

فرصت اشتباه به زیر دست می دهد.

اگر زیر دست خوب کار کند به او پاداش هم می دهد

زیر دست :

مدیر خود را دوست دارد و دوست ندارد اعتبارش را نزد او از بین ببرد و …

به اندازه توانش قول کار به او میدهد

شما چه صفت هایی برای مدیر و زیر دست به ذهنتان می رسد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *