نه به کار بیشتر

Rate this post

دیشب حدود ساعت 24 که به دلیل بیرون بودن با دویتان خسته بودم و خوابم میومد داشتم به این فکر می کردم که الان بخوابم یا کمی به خودم فشار بیارم و بیدار بمونم و یکی از کار هامو یکم جلو ببرم .تو همین فکر ها بودم که یاد کتاب “انتخاب برتری ” افتادم . اونجا که در مورد پیشرو بودن بعضی شرکت ها این طور ذکر کرده بود که  “شرکت های برتر از اهداف خود جلوتر نمی زنند حتی در صورت سود ده بودن ” .

یک حالت سمج بودن در تعیین و اجرای مقدار مشخصی از فعالیت را تصور کردم. مثلا اینکه من به خودم بگویم “امروز قرار می گذارم 6 ساعت روی فلان موضوع وقت بگذارم” و زمانی که ساعت  24 هست و یک  انرژی زیادی داری و به ضرب قهوه و یا هر چیز دیگری انجام یکی دو ساعت دیگر از همان فعالیت ، کشش زیادی دارد و این کشش تو را به خود فرا می خواند در صورتی که هدف روزانه 6 ساعت را انجام داده ای.

در چنین زمانی چه اتفاقی می افتد اگر ادامه بدهی؟

با پاسخ به ندای درون غیر منطقی می توان تا ساعت 2 یا 3 بامداد نشست و فعالیت مورد نظر را با بازده کمتر اندکی به پیش برد و فردا احتمالا به سختی از خواب برخواست.

اما به رعایت نظم و قاطعیت و رضایت دادن به میزان تعیین شده مقدار کار در هر روز،  روز بعد هم با انرژی و شوق بیشتر ی می توان کار را پیگیری کرد.

 

2 Comments

  1. برخی مطالب آموزنده از وبلاگ‌های دوستان (۶) - میدونم که میشه

    1397-01-28 at 0:39 ق.ظ

    […] گفته شده در مطلب شهرام مرادپور عزیز با تیتر “نه به کار بیشتر“، من را یاد تمام اوقاتی انداخت که برای حس خوب اما […]

  2. علی کریمی

    1397-03-17 at 12:07 ب.ظ

    دقیقا این موضوع برای من هم بسیار اتفاق افتاده است اقای شهرام پور ولع انجام کار بیشتر و پیش بردن بیشتر اهداف انگیزه از انجام کار ها در روز بعد و یا زمانی دیگر را از ما می گیرد اما اگر تنها به زمان تعیین شده برای آن هدف اکتفا کنیم برای ادامه ی آن هدف در موعد مشخص بعدی حریص تر خواهیم بود

Leave a Reply