بهترین کتابی که تا به امروز خوانده ام

Rate this post

پیش نوشت : در جواب یکی از تمرین های متمم ، مجبور شدم تمام کتاب هایی که تا به امروز خوانده بودم را مرور کنم و بهترین کتابی که تا به امروز خوانده بودم را  معرفی کنم .

در ادامه  عنوان مجموعه ای از بهترین کتاب هایی که تا به امروز خوانده ام را آورده ام.

صورت تمرین  متمم:

پیشنهاد یک کتاب که به نظر شما اگر قبل از مرگ نخوانده باشیم باخته‌ایم و توضیح اینکه چرا فکر می‌کنید تا این حد مطالعه‌اش ضروری است.

برای معرفی کتابی که خواندن آن قبل از مرگ ضروری باشد به سراغ کتاب هایم رفتم تا کتابی را   معرفی کنم که خودم آن را خوانده باشم . بعد متوجه شدم چقدر سخت است که از میان آنها یکی را انتخاب کنم.

وقتی دیدم نمی توانم  از میان حدود 70 کتاب یکی را انتخاب کنم ، از کاهش گزینه ها کمک گرفتم و با خودم گفتم  ،  ابتدا کتاب هایی که برجسته تر از سایر کتاب ها بوده اند را انتخاب کنم و بعد از میان آنها یکی را به عنوان بهترین کتابی که تا بحال خوانده ام ،  معرفی کنم. برجسته ترین ها این ها بودند.

1- کتاب ماهی سیاه کوچو لو – صمد بهرنگی

2- استاد عشق (زندگی دکتر حسابی به قلم فرزند ایشان )

3- مزرعه حیوانات- جرج اورول

4- داشتن یا بودن – اریک فروم

5 -کیمیاگر – پائولو کوئیلیو

6- انسان در جست و جوی معنا – ویکتور فرانکل

7 -کلیدر محمود دولت ابادی

8- در صحبت قرآن – دکتر الهی قمشه ای

9 -عظمت خود را دریابید – دکتر وین دایر

10-عطر سنبل عطر کاج- فیروزه جزایری دوما

11 -نفحات نفت – رضا امیر خانی

12 – انتخاب برتری – جیم کالینز 

 

اگر  از آن دسته از افراد هستید که برای کتاب خوانی و مطالعه برنامه منظم دارند ، احتمالا  به این موضوع معتقد باشید که الزاما تمام سطر های یک کتاب همه ی جنبه های مفید بودن ، موثر بودن ، جدید بودن و علمی و بر اساس حقایق بودن را در بر نمیگیرند. با این مقدمه می خواهم کتاب انتخاب برتری را به عنوان بهترین کتابی که تا به امروز خوانده ام معرفی نمایم.

کتاب انتخاب برتری را از این نظر بهترین کتاب هایی که خوانده ام ،  می دانم که نوشته های این کتاب بر اساس تحقیقات علمی بوده و پس از بررسی های دقیق و موشکافانه و نتیجه گیری های منطقی به نگارش درآمده اند.

چرا مطالعه این کتاب ضروری است؟

اولین دلیل این است که این کتاب در مورد دلایل موفقیت افراد و شرکت های برجسته صحبت می کند . و این امر را با تحقیقات و آزمایشات علمی به انجام رسانیده اند و نه بر اساس گمانه زنی های فردی و سلیقه ای. بنابراین با یک کتاب نوشته شده بر اساس تحقیقات علمی روبرو هستیم که با بکار گیری اصول دکر شده در آن می تواند در زندگی فردی ما تاثیر مطلوبی داشته باشد.

دلیل دیگر این است که این کتاب  می خواهد این موضوع را  بیان کند که برای  کسب موفقیت و متمایز بودن در بین سایرین ، مجموعه ای از اصول مشترک بین افرادی که به درجات بالایی از موفقیت رسیده اند وجود دارد.

بنابر این  ،  به نظر می رسد مدلی که برای بسیاری از از افراد برجسته  ، کارآمد و مناسب بوده برای شما هم در زندگی مناسب و موثر خواهد بود .

پس تنها در صورتی خواندن این کتاب را تا قبل از مرگ الزامی به حساب آورید که دوست داشته باشید متمایز باشید و یا حداقل دوست داشته باشید به گونه ای زندگی کنید که در هنگام رسیدن به خط پایان  زندگی احساس رضایت داشته باشید.

 

با آرزوی آگاهی و شادی – شهرام مرادپور

Leave a Reply